operace flashopint

Toto je nejen o hře i o vyrobě např dimovnic , zabezpečeni domu. jak vydělat penize,uprage PC a navody.

sebeobrana

Jak se ubránit znásilnění 2

Autor: Ondřej Slavík 

 

Improvizované zbraně a místa pro útěk

Využití improvizovaných zbraní

Klíčenka:

Nebudeme se zde bavit o klíčence dlouhé pár centimetrů, z kovu. Nemá žádnou razanci a použít ji proti útočníkovi by mělo stejný smysl jako útočit banánem na blázinec.
Myslíte, že ta nylonová diskotéková blbost, dlouhá skoro metr je k něčemu dobrá? Ne? OMYL! Je to nejlepší úderová zbraň, která Vám může zachránit život. Velmi umocníte útok, když budete na konci budete mít větší svazek klíčů. Velmi účinné jsou různé kovové přívěšky, zavěšené mezi klíči. Pokud bude konec dostatečně mohutný a těžký, stačí pouze 60ti stupňový obrat k tomu aby konečný dopad na hlavu útočníka byl velmi razantní. Další možnost je v poslední chvíli klíčenku pustit. Razance se znásobí.

Klíče :

Mezi prsty propletené klíče, ruka uzavřená v pěst - Improvizovaný boxer
Klíče vržené do obličeje také mají svůj účinek, protože se rozprostřou do obličeje po celé délce svazovacího kroužku, na kterém jsou připevněny. Tento účinek je ovšem pouze desorientační, poněvadž velikou bolest nezpůsobí.(Vlastně téměř žádnou).

Lodička

Zní to šíleně, ale samy ženy moc dobře ví, že v lodičkách daleko neutečou, ale pravda je, že sundat ji, uchopit za špičku a podpatkem udeřit útočníka do obličeje je absolutně bolestivá technika, nehledě na to, že můžete násilníka zabít, pokud podpatek sklouzne do oka. ( tento případ se skutečně stal, žena při své obraně poslepu máchla svou lodičkou směrem k útočníkovi, nechtěně zasáhla jeho oko a ten na místě zranění podlehl)

Písek, hlína, zemina :

Chrstnutí do očí způsobí bolestivý zásah očí, způsobení desorientace. Efekt je ale pouze dočasný, takže se obecně doporučuje rychlý útěk.

Pohyb ve městě:
Tady se obecně nedá napsat co by se dalo využít, protože pokud násilník chce, využije k Vašemu dopadení takových možností, že není možno jim téměř vždy předejít. Ale přece jen tu je pár rad. Za prvé nikdy nechoďte těsně u zdi, která zatáčí. Vždy se od ní vzdalte, alespoň 1 metr. Z tohoto úhlu pohledu uvidíte násilníka dříve, než on Vás a máte také náskok v útěku. Pokud byste šla v blízkosti rohu, tak Vás bez problémů zatáhne do uličky.
Za druhé, pokud si nejste jistá, zda se ve stínech neschovává násilník, tak jděte klidně veprostřed silnice a ne po chodníku. Máte tak náskok v případě útěku. Stačí postřehnout odkud po Vás násilník vybíhá a poté máte několik metrů náskok v útěku opačným směrem.
Za třetí, pokud je Vám jasno, že se nemůžete vyhnout místu, ve kterém se s nejvyšší pravděpodobností násilník skrývá, protože jiná trasa znamená naprosto rizikovější oblast, telefonujte(nebo to aspoň předstírejte). Nejlepší je se s Vaším „spolutelefonistou“ bavit o tom, kde právě jste, jestli už je konečně na cestě k Vám, protože Vás nudí jít pěšky(tím pádem naznačit, že pro Vás někdo jede autem a ví kde jste). Poslední možnost není spolehlivá na 100%, ale to každopádně není žádná. Je to takový jistý způsob ochrany bez střetu s útočníkem, protože věřte, že ve většině případů radši zůstane ve křoví, než aby skočil po někom, kdo právě teď někomu řekl, kde je a ten mu telefonem slíbil, že tam za pár minut bude. Je to jasné riziko a navíc pokud by Vás napadl, dal by tím jasně najevo druhému volajícímu, co se děje, protože jste se nerozloučila, ale místo toho z povzdálí křičela na telefon „pomoz mi“. To násilník nemůže riskovat, protože ví, že každý chlap by sešlápl plyn až na podlahu a tím autem ho tam přejel. Násilníci mají většinou strach z boje se sebou rovným, proto také vyhledávají ženy, které pro ně znamenají výrazně slabší oěti a mají nad nimi pocit nadvlády.

 Pár zásad útěku :
Neběhejte tam, kde to neznáte, i kdyby to znamenalo běžet někam, kde na někoho narazíte. Útočník může trasu znát a ví vědět kudy na Vás, nebo tam může čekat jeho komplic(i když to je velmi zřídka) Pokud běžíte po ulici, křičte, obecně je nejlepší střídat „Hoří“ s „Pomoc“ a „Policie“.Využití všech tří zaručí nejvyšší pravděpodobnost toho, že přijde pomoc. Pokud je v blízkosti hotel, zaběhněte do recepce a okamžitě uvědomte ostrahu objektu. Sám pracuji v bezpečnostních službách a můžu potvrdit, že všichni lidé pracující v takovýchto službách mají „velice v lásce“  lidi podobného typu, jako ten, co poběží za Vámi. Pokud Víte, že cesta k pomoci bude trvat déle, a cesta je delší než 500 metrů, tak nekřičte, nedělejte randál  a soustřeďte se na co nejrychlejší běh.  Naopak se snažte běžet způsobem pro Vás nejbezpečnějším a nejrychlejším. Odhazujte věci, a pokud běžíte lesem, ohýbejte za sebou větve, které svým švihnutím zpět způsobí násilníkovi zranění na obličeji a v zásadě se nikdy nezastavujte, pokud kroky za vámi ustanou. Mylný pocit, že jste násilníka setřásla pro Vás znamená velmi značné riziko. Násilník se nikdy nezastavuje!!!! Pokud to vzdá, otočí se a běží pryč, ale nikdy nezůstává na místě. Prostě pokračujte dokud nenarazíte na pomoc. Nejlépe je v této chvíli věřit zaměstnancům, než náhodným kolemjdoucím, může jít o člověka, který násilníka enom jistí, takže je nejlepší ho upozornit a pokračovat v běhu dál, dokud nevběhnete do nějakého podniku, nebo nenarazíte na policistu.
Oplocení se psem:

Toto místo, se může pro Vás stát dočasným útočištěm. 
Vskočte dovnitř a snažte se okamžitě se dostat nad úroveň psa. Vylézt na nějaký vyvýšený objekt. Než za Vámi pes vyskočí, zaměří se na násilníka, který se bude snažit dostat za Vámi. Pravděpodobně mu nedovolí ani přelézt plot. Podmínkou ale je, aby jste se vůbec nehýbala a potom svým křikem přivolala majitele psa a vysvětlila mu situaci. Při křiku se ale nesmíte koukat na psa. Už tak je křik velmi riskantní. Nasměrujte hlavu opačným směrem, abyste psovi dala jasně najevo, že to nesměřuje na něj. Problém totiž je, že se psem se nedomluvíte. Pes bere vrčení, křik atd. jako útok. On zase štěká a kouše. Takže pokud neznámý člověk začne křičet, většinou ho to rozběsní.

Kameny a jiné improvizované předměty
Házet a vrhat je, je velmi účinné. Bohužel k tomu ale většinou nedostanete příležitost( odstup a čas pro nápřah). Ovšem kámen uchopený do ruky tak, že jedna jeho hrana, která nakonec při úderu zasahuje hlavu protivníka, je volně odkryta a žádná část ruky ji nepřekrývá, je téměř smrtící zbraní. Lze tak využít i dalších předmětů. Například golfový míček, který snadno všude seženete a dá se nosit přidělaný na klíčích, je téměř smrtonosnou zbraní, protože přes svůj keramický vzhled má obrovskou tvrdost, jak v tahu, tak i v odolnosti vůči tlaku, nebo nárazu. K proražení lebky tímto předmětem postačí i malý úder. To ale neznamená, že budete útočníka šetřit. V žádném případě. Ten

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.