operace flashopint

Toto je nejen o hře i o vyrobě např dimovnic , zabezpečeni domu. jak vydělat penize,uprage PC a navody.

Homepage

Třaskava rtud

Třaskavá rtuť
- základní třaskavina, která už se používá "odnepaměti".

Třaskavá rtuť je jedna z nejpoužívanějších třaskavin v průmyslové výrobě rozbušek. Existují různé typy rozbušek, které jsou očíslovány od 1-10.

Číslo rozbušky ...........................1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Náplň třaskavé rtuti v gramech .. 0,30 0,40 0,54 0,65 0,80 1,00 1,50 2,00 2,50 3,00

V průmyslu se k inciaci amonledkových trhavin (trhaviny na bázi dusičnanu amonného) používá rozbušky číslo 8, pro dynamit číslo 6 a 3. Nicméně se již nepoužívají staré rozbušky, které obsahovaly pouze fulminát, ale používají se rozbušky, které mají dvojí náplň - primární a sekundární. Primární náplní může být právě třaskavá rtuť, sekundární náplní pak může být třeba tetryl, pentrit, hexogen atd. Návody na výrobu těchto trhavin přineseme v dalších vydáních :))).1gram rtuti se rozpustí v 10gramech kyseliny dusičné za MÍRNÉHO přihřátí. Roztok zahřátý na 55C se nalévá do baňky o objemu minimálně 250ml, kde je ještě 8ml 90 % lihu. Reakce začne probíhat asi za 5-25minut a projevuje se unikáním bílých a hnědých dýmů. Je třeba reakci provádět venku!!! Pokud probíhá reakce příliš rychle, pak pomalu přidávejte malá množství studeného alkoholu.
Po skončení reakce necháme ještě 30minut stát. Třaskavá rtuť se vyloučí ve formě šedých jehličkovitých krystalů. Přilijeme asi 10ml vody a roztok nad krystaly slijeme. Přefiltrujeme přes filtrační papír a promyjeme vodou. Pokud jsou přítomny delší jehličkovité krystaly, je třeba je před filtrací POD VODOU opatrně rozmělnit (např. pomocí hladkého dřívka, nepoužívat větší násilí!!!). Nakonec promyjeme produkt asi 5ml alkoholu.

Mělo by vzniknout kolem 1,25gramů fulminátu rtuťnatého, který opatrně vysušíme na vzduchu. Nesušíme v žádném případě na topení...

Potřebné chemikálie
rtuť
kyselina dusičná 65%
90% ethylalkohol (líh)

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.