operace flashopint

Toto je nejen o hře i o vyrobě např dimovnic , zabezpečeni domu. jak vydělat penize,uprage PC a navody.

airsoft

Upgrade pro SUPER 9 PRO
(zpracováno podle poznámek J. K., zahraničních materiálů a vlastních zkušeností)

UPOZORNĚNÍ: Tento článek je pouze TEORETICKÝ MATERIÁL a autor i redakce Airsoft.cz se zříkají jakékoliv odpovědnosti za případné škody, zranění a porušení zákonů.

Světový trh nabízí v současnosti tři základní typy manuálních sniperek. APS-2 SV od MARUZENU, M-24 od Classic Army a UHC SUPER 9 PRO přičemž cena dvou prvně jmenovaných obvykle v přepočtu značně přesahuje 10.000,- Kč. UHC SUPER 9 PRO je poměrně zajímavou variantou a celosvětově dnes asi nejprodávanějším typem v tomto segmentu trhu. Přičemž platí, že u všech tří je mnohé co vylepšovat (například seřiditelný h-up nemá od výrobce bohužel žádná).

UHC SUPER 9 PRO v továrním provedení je solidní sniperka s celkově dostačujícím výkonem, přesto však vybízí k možným upgradům. Problematiku jejích základních přestaveb je možné rozdělit do dvou bloků:
1) na změnu vnějšího vzhledu (především přepracování hlavně a doplnění o montáž puškohledu),
2) přestavbu vnitřního mechanismu.

V tomto článku se zaměříme na bod dva. V dělení úprav můžeme dále pokračovat na:
I)  zesílení pružiny
II) nahrazení pevného h-up seřizovatelným (to je to, co zbrani nejvíce chybí)

ad I)
Zesílení pružiny není složitou záležitostí. Zbraň má většinu částí mechanismu kovovou a do jisté míry tak lze pružinu opravdu zesílit bez dalších úprav. Nejsnazší cestou je mírné natažení originální pružiny, nebo její drobné podložení (zkrácení prostoru pro její chod - jistě znáte tyto postupy i z klasických vzduchovek). Druhou možností je nechat si z pružinového drátu stočit vlastní pružinu. Pokud to však se sílou pružiny přeženete, brzo se vám opotřebuje záchytná hrana na pístu. Píst je totiž plastový a výrobce se tím brání před přílišným zesilováním výkonu zbraně.

Nechme chvíli mluvit J.K.:
"Já jsem si nechal od svého kamaráda zhotovit dlouhou a velmi tvrdou pružinu o síle drátu 1,5mm. Prakticky využitelný dostřel takto upravené zbraně byl zhruba 60 - 70m s kuličkami 0,28g a to se vlivem velkého výkonu ještě stále o něco zvedaly. Na 50m jsme dokonce bez problémů trefovali terč o velikosti hlavy. Asi po 150 - 200 výstřelech došlo k nemilému překvapení - zbraň nedržela v natažené pozici. Rozebral jsem válec a zjišťoval příčinu. Na pístu se vlivem silného namáhání zaoblila hrana nehtu, který zapadá do spoušťového mechanismu a ten již tak píst nezachytil.

Požádal jsem kamaráda, který pracuje ve strojírenské firmě, aby mi zhotovil nový ocelový píst. Když jsem ho poprvé uviděl, nemohl jsem uvěřit, jak skvělou práci můj kamarád odvedl. Ale zde jsem se bohužel přepočítal. Tento kovový válec byl i na silnou pružinu příliš těžký. Dostřel byl mizerný a puška hlučná. Nepomohlo ani odvrtání, kterým se válec odlehčil.

Šel jsem tedy opět za kamarádem a ten nabídl, že píst udělá z pevného, otěru-vzdorného plastu a ten již fungoval tak jak má."

Pokud se tedy rozhodnete zesilovat pružinu, můžete narazit na problém se záchytnou hranou pístu (zvláště jestli zesílení přeženete). U přestavby pístu jsou technicky možná dvě řešení:
a) nahradit původní píst pístem z pevnějšího materiálu o přibližně stejných vlastnostech (pevný plast, hliník)
- je však otázkou, proč těžký píst vadil, možná nešlo ani tak o jeho váhu, jako o příčení a nevhodné kluzné vlastnosti ne zcela dobře opracovaných vodících ploch

b) zesílit záchytnou hranu mírně upraveným kovovým pojistným kroužkem pro hřídel: Kroužek 17 ČSN 022930 "Seegerovka" (průměr jsem zvolil odměřením a je nutné jej ještě v praxi ověřit)
- při úpravě je důležité zachovat délku od konce pístu k čelu záchytu (nejjednodušší je jej na konci o
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.